VKV ANTÉNY

YAGI ANTÉNY DK7ZB NA 144 MH

Článok sa pripravuje

Jednoduché YAGI antény postavené na základe popisov známeho nemeckého konštruktéra   DK7ZB. Je popísaná 4 prvková aj 6 rpvková verzia s impedanciou 50 Ohm


ANTÉNA HB9RU / HB9MNT

Zaujímavá “staršia” anténa autorov HB9RU a HB9MNT s malými kompaktými rozmermi, vhodná napríklad ako balkónová anténa na FM prevádzku. Toto bola moja prvá VKV anténa, ktorú som si postavil krátko po získaní prvej licencie so značkou OM8AXU.


UNIVERZÁLNA ANTÉNA PRE 2M a 70CM

Jednoduchá všesmerová VKV/UKV anténa typu “J” zo zborníka “Medzinárodné stretnutie rádioamatérov HOLICE 2000”.


ANTÉNA λ/2 na 145 MHz Z KOAXU

Jednoduchá vertikálna všesmerová anténa na pásmo 2m zhotovená z koaxiálneho kábla podľa článku:  PORTABLE ANTÉNA PRO 2M  z časopisu AMA MAGAZÍN č. 5/1991 strana 15.


QUAD ANTÉNA GW4CQT NA 144 MHz

Článok sa pripravuje

“Veľká” 7 prvková anténa s prvkami typu QUAD. Túto anténu využívam na všetky väčšie portejblové aktivity ako sú subregionálne preteky, IARU VHF kontest a pod.


GP ANTÉNA NA 50MHz/144 MHz

Článok sa pripravuje

Klasická GP anténa navrhnutá pre 50 MHz a 144MHz pásmo. Zmena pásma sa realizuje výmenou jednotlivých žiaričov, ktoré sa montujú jednoducho zašrubovaním do centrálneho držiaka.


GP AUTOANTÉNA NA 144 MHz

Článok sa pripravuje

Jednoduchá  krátka GP anténa na auto na báze magnetického úchytu s konektorom PL a žiaričom  dĺžky 1/4 lambda  zhotoveného z nerezového drôtu  dĺžky  cca 49 cm.


Advertisement

Stránka o rádioamatéroch, rádioamatérskej technike a amatérskom vysielaní – vo výstavbe

%d blogerom sa páči toto: