MOJE EVIDENCIE QSO

Hovorí sa, že rádioamatérske spojenie ( QSO) je naozaj ukončené až vtedy, keď pripravíme a odošleme druhej strane  svoj potvrdzujúci QSL lístok o tomto našom spojení. Roky plynú a aj oblasť evidencie QSO  a zasielania rádioamatérskych QSL lístkov sa mení od klasických spôsobov až k tým najmodernejším. V nasledujúcich príspevkoch popisujem, ako som sa tejto problematiky “zhostil” vo svojej rádioamatérskej praxi.


MOJE QSL LÍSTKY

Popis tvorby a tlače klasických papierových QSL lístkov, ktoré používam na potvrdzovanie svojich rádioamatérskych spojení.


ELEKTRONICKÉ DENNÍKY SPOJENÍ

Ako hlavný denník všetkých rádioamatérskych spojení používam pomerne obľúbený denník UR5EQF. Tento denník má v sebe zabudovanú aj podporu  pre preteky, avšak ja používam na evidenciu spojení počas pretekov  špecializované programy a to TR4W na KV preteky a LOCATOR resp. novšie VUSC4WIN pre VKV preteky.

Bližší popis sa pripravuje.


CELOSVETOVÉ DATABÁZY AMATÉRSKYCH SPOJENÍ

Jedná sa o elektronické databázy LOTW, eQSL.cc a CLUBLOG/OQRS, do ktorých som sa koncom roka 2016 prihlásil.  Tu popíšem, na čo tieto databázy slúžia, aké sú medzi nimi rozdiely a aké mám s týmito databázami skúsenosti.

Bližší popis sa pripravuje.


 

 

Advertisement

Stránka o rádioamatéroch, rádioamatérskej technike a amatérskom vysielaní – vo výstavbe

%d blogerom sa páči toto: