TECHNIKA


KONŠTRUKCIE

Popis niektorých jednoduchých konštrukcií, ktoré by mohli zaujať viacerých rádioamatérov. Prednosť majú hlavne tie, ktoré som aj sám zrealizoval a vyskúšal v praxi.


MERANIE A MERACIA TECHNIKA

Skupina  článkov sa pripravuje

V tejto časti postupne vypublikujem články o meraní niektorých dôležitých parametrov, hlavne na anténach a koaxiálnych káblov, kde často panujú viaceré nejasnosti a “povery”.


ZÁLOŽNÉ NAPÁJANIE

Záložné napájanie je dôležitou súčasťou výbavy rádioamatéra a to hlavne tých z nás, ktorí sa venujú portejblovaniu – vysielaniu z prechodných stanovísk, progamu SOTA či WWFF – flora & fauna a v neposlednej miere aj všetkých tých, ktorí sa zaujímajú o rádioamatérsku tieňovú komunikáciu (ARES). Tu budú zverejnené príspevky o akumulátorch, elektrocentrálach a ďalších zdrojoch záložného napájania a  z príbuznej tematiky.


GO BOXY

Popis niektorých realizovaných nápadov na prepravné kufre – boxy určené na jednoduchý a bezpečný prenos vysielacej techniky na prechodné stanovište či už  počas výjazdov na portejbly  hlavne počas VKV pretekov  alebo pri cvičeniach ARES a podobne.


PROGRAMY PRE RÁDIOAMATÉROV

Popis niektorých programov, ktoré sa hodia na využitie pre rádioamatérov


Posledná aktualizácia: 2.6.2020


Advertisement

Stránka o rádioamatéroch, rádioamatérskej technike a amatérskom vysielaní – vo výstavbe

%d blogerom sa páči toto: