ZÁLOŽNÉ NAPÁJANIE


Toto je druhá úroveň členenia a tu už budú na tretej úrovni len samotné články k jednotlivým témam. Témy nebudú  už členené na štvrtú úroveň, ale v rámci tohto “prehľadu” budú jednotlivé odkazy  začlenené do niektorých podskupín ako sú : AKUMULÁTORY, ELEKTROCENTRÁLY A SOLÁRNA ENERGIA

Vysvetlenie pojmu záložné napájanie


AKUMULÁTORY

Charakteristiky jednotlivých typov chemických zdrojov – AKUMULÁTOROV a niektoré skúsenosti či dobré rady  na prácu s nimi ( parametre, nabíjanie, ošetrovanie).


OLOVENÉ AKUMULÁTORY

(PRIPRAVUJE SA)

Rešerš z článkov o olovených akumulátoroch a odkazy na všetky dobré články, ktoré som nedávno objavil. Táto rešerš má poskytnúť tie najzákladnejšie údaje o Pb akumulátorov pre tých, ktorí nedokážu čítať obsiahlejšie materiály. A aj pre mňa to bude dobrý výcuc.


OŽIVOVANIE SULFÁTOVANÝCH Pb AKUMULÁTOROV

(PRIPRAVUJE SA)

Popis vzniku sulfatácie Pb akumulátorov, príznaky sulfatácie a čo sa s tým dá robiť. Potom uviesť článok o impulznom zdroji na odstraňovanie sulfatácie a prípadne tiež moje skúsenosti s týmto prístrojom a procesom


AKU BOXY S NABÍJAČKOU 

(PRIPRAVUJE SA)

Konštrukcia dreveného boxu s dvomi 7Ah akumulátormi, s nabíjačkou a DC/DC prevodníkom na stabilizáciu napätia z akumulátora.


ELEKTROCENTRÁLY

Charakteristiky jednotlivých typov elektrocentár a doplnkov k nim.  Niektoré skúsenosti či dobré rady pre prácu s nimi.

 


ZÁKLADNÉ DRUHY ELEKTROCENTRÁL

(PRIPRAVUJE SA)

tu napísať základené delenie na jednoduché elektocentrály, AVR elektrocentrály a Invertorové elektrocentrály s dvojtaktými a štvortaktnými motormi.


REGULÁTORY NAPATIA  (AVR)

(PRIPRAVUJE SA)

Tu napísať niečo o regulátoroch napätia (AVR) a prípadne už aj moje skúsenosti s regulátorm GMEIRD energenie EG-AVR-1001, ak ho kúpim.


ODRUŠOVANIE ELEKTROCENTRÁL

(PRIPRAVUJE SA)

Keď zrealizujem odrušovací element ku elektrocentrále – nákup z TME, tak získané skúsenosti tu môžem dopísať


SOLÁRNE ČLÁNKY

( nadpis  2 -podskupina )

Niekoľko základných údajov –


Advertisement

Stránka o rádioamatéroch, rádioamatérskej technike a amatérskom vysielaní – vo výstavbe

%d blogerom sa páči toto: